Zkušenosti majitelů Kia Sportage

Kia Sportage uvnitřNejlepší SUV, které jsem kdy měl. Měl jsem Honda CR-V, Ford Escape, Ford Explorer a Mitsubishi Outlander Sport. Kia Sportage má nejlepší design, výkon a jízdní vlastnosti ze všech jmenovaných. Vůz si náramně užívám a přestože zpočátku jsem byl vůči značce Kia skeptický, nakonec překonala moje představy. To auto prostě miluji! Na čtyřválec má opravdu jiskru. Vřele doporučuji!

 

Sportage jsem si koupi v říjnu 2012 po několika týdnech průzkumů, porovnávání a vybírání. Byl jsem z něj opravdu nadšený a lidé se vždy ptali, co to je za skvěle vypadající auto. Jezdím hodně a tak jsem ho chtěl milovat. Olej měním pravidelně a auto udržuji čisté. Nicméně před 5-ti měsíci, při konstantní jízdě 65 km/h jsem potřeboval přejet do jiného jízdního pruhu a tak jsem šlápl na plyn. Najednou se ozval hlasitý řev motoru, otáčky vystřelili na 7 tisíc ale nic se nestalo, nezrychlil jsem. Jako reakci na to jsem sundal nohu z plynu a vše se rychle vrátilo do normálu. Tohle se mi stává pravidelně po dobu 5-ti měsíců. Již jsem s tím byl několikrát u prodejce ale stále to není vyřešeno a tak to dál děsí mé děti. Bohužel si nemohu dovolit jít si koupit nové auto. Takže jsem z toho velmi smutný a frustrovaný.

 

Koupil jsem si Sportage s balíčkem Comfort Plus v březnu 2012 a nemohl jsem s ním být šťastnější. Dělal jsem důkladný průzkum než jsem se rozhodl právě pro Sportage a v této třídě je to zkrátka nejvíce muziky za Vaše peníze. Zatím jsem s autem neměl jediný problém. Má všechny funkce, které potřebuji, včetně těch, které jsou obvykle vyhrazeny spíše pro dražší auta (například vyhřívané a chlazené kožené sedačky, zadní kamera atd.) a já si neustále pochvaluji jak skvělé to je. Spotřeba je dobrá a řídí se to opravdu jako auto, na rozdíl od SUV které jsem měl v minulosti. Moje jediná výtka je, že auto by mohlo být trochu silnější při akceleraci.

 

Jezdit se Sportage 2012 je mazec! Velmi krásná jízda, ale je také zábava ho řídit. Nepotřebuji další nové SUV, jako bylo moje staré SUV – jen na dopravu. Opravdu mám rád tento Sportage. Nechápu negativní komentáře ohledně výhledu za auto. Od toho přece mají vozy boční zrcátka, která Vám poskytnou nádherný výhled dozadu. A navíc má auto zadní kameru. Opravdu si myslím, že lidé hledají něco, na co by si mohli stěžovat a tohle je jediná maličkost, na kterou mohou. Motám se kolem aut a pracuji u prodejců už více než 40 let, takže vím, co je dobré auto a tohle je dobré auto. Běžte na zkušební jízdu a pak si povykládáme o tomto autě.